Diskuze k článku Upozornění – číselníky VZP již doplněny o změny v souladu s Novelou Seznamu výkonů

Toto téma obsahuje 18 odpovědí, má 8 diskutujících, a naposledy jej upravil/a Magda Andršová před 4 měsíců .
Tvůrce
Téma

Magda Andršová
Účastník

Upozornění – číselníky VZP již doplněny o změny v souladu s Novelou Seznamu výkonů

#7731
Autor
Odpovědi
Helena Chválová Vilímovská

A upozornění..
skutečně ZP nechtějí nasmlouvat výkon na FOB 15119..
Až od 1.7.2019….
Takže půl roku na přístroji makáme ZADARA

#7739
Jiří Polášek

ČPZP / jinak velmi slušná pojišťovna / mi vyřadila kod 02250 – otoskopie v ordinaci PL, i požádal jsem písemně o jeho uznání, odpověděli, že potřebují doklad o tom, že vlastním otoskop, nebo aspoň čestné prohlášení. Kocourkov ?

#7947
Helena Chválová Vilímovská

Klid, napsala jsem čestné prohlášení a poslala výrobní číslo přístroje, protože fakturu už mám někdy před 5 lety..stačilo jim to.

#7948
Břetislav Zatloukal CSc.

Ve starším Doporučeném postupu SPL – DM se píše, že můžeme dispenzarizovat „prediabetes“. ČPZP ovšem má letos ve smlouvě, že k proplacení 09532 etc. u diabetika je potřeba 2x ročně mu předepsat PAD. Pochopil jsem špatně minulý doporučený postup, nebo ČPZP přestala hradit dispenzarizaci prediabetika? jiné ZP ji hradí? Nebo mám tyto lidi posílat k diabetologům – ti takovéto klienty nepochybně uvítají. Díky za info.

#7949
Helena Chválová Vilímovská

Ano, doporučené postupy neodpovídají požadavkům ZP….Stále stejný přístup

#7958
Břetislav Zatloukal CSc.

Žádný diabetolog v okolí nedělá svým dispenzarizovaným pacientům kreatinin ani LS. Občas udělají viá laboratoř gl. hemogl. ZP to nevadí A nás budou ZP šikanovat odběry. Ptal jsem se 211, proč musím odebrat LS pro kardiologa a při příští návštěvě klienta u mne totéž pro mne. Neodpověděli. Ptal jsem se ZP proč jinak zdraví cukráři musí mít odběry non lege artis – každoročně či každopůlročně – neodpověděli. Ví to někdo?

#7985
Břetislav Zatloukal CSc.

„Dominantní cestou úhrad služeb praktického lékaře má i nadále podle koncepce zůstat kapitační platba“ citát z MT. Někdo se tady zbláznil, nebo zkouší kolik si necháme nakakat na hlavu. Kapitační platbu je naopak třeba zrušit, zvláště pak, pokud nemá být pravidelně zvyšována – jsou to agregované výkony, které by měl někdo zaplatit. 1)Již teď je pro nás ekonomicky značně nevýhodná 2)establišment nás s KP mlátí po hlavě, vymýšlí pracovní, provozní… doby a jiné blbosti 3) ambulanti nám ji závidí, neboť neví, že se za ní skrývá okrádání praktiků. Kapitace není žádný dar či laskavost.

#7993
Helena Chválová Vilímovská

Dotaz mimo vlákno…
Musí se ZP dokládat kopie Diplomu CŽV nebo si ho korigují se seznamem ČLK ??
Kolegyně posílají ZP kopie všech certifikátů za 2018… je to nutnost ????

#7994
Helena Chválová Vilímovská

ad B. zatloukal
O tom, že nás nízkou kapitací berou lidově řečeno u huby ,jsem psala již loni, nechtějí přistoupit na výkonový systém u PL, protože by se nedoplatili..
Ale zase jinak řečeno….
Když si vezmete volno(dovolená,nemoc apod. ) a nepracujete, máte aspoň nějakou jistotu na zaplacení režie..
doktor sám je bez mzdy… plat sestry se buď vejde, nebo ji platí z uspořeného…

#7995
Helena Chválová Vilímovská

omlouvám se za malé Z.
ruka je rychlejší než klávesnice

#7996
Jiřina Veličková

Lékaři praktičtí jsou na indexu.Co všechno musí stihnout!!! A samozřejmě bez přísl. honoráře!!Vždyť jsou to sluhové, ne??Odpoěď každého klienta pojišťovny je: Vždyť Vy jste odborník, ne??? Tak proč my,lékaři,si na něco stěžujeme???

#8001
Jiřina Veličková

Zkrátka lepší to nebude!! Žijme, jak se dá!!Třeba nám Média pomohou, že???

#8002
Břetislav Zatloukal CSc.

Z sem, z tam. Vidím, že již jsme 3, kteří by raději vydělávali, než provozovaly charitu. Píši to tak schválně, bo i-y ještě v češtině není správně ženderově vyřešeno. Lížu si rány, neboť mě odhodila do skal zlá černá italská sjezdovka. Tak mám dost času zaštěkat na karavanu a klást otázky na něž se nedostane odpovědi. Zástupové se již řadí, mnou si ruce a čekají na 1.7. Lze tedy předpokládat návrat k předkarenční normě – nárůst PN o cca 30 měsíčně. T.j. cca 70 vyšetení = cca 10 hodin práce. Při 1000 Kč/hodinu (odpovídá výživové poradkyni, odbornici na čištění zubů.masérovi…, ale budˇme skromní) tedy 10 000 Kč. Bude nám to někdo nějak kompenzovat? Ve výkonovém systému to vyšlo zhruba stejně,ale peníze bychom dostali na ruku -cílené+ kontrolní vyš. + 2 papíry nutné k léčbě = cca 300 bodů x 30 klientů. Po bojích jsme získali právo psát některé léky místo ambulantů. Ihned zareagovala VZP změnou pravidel AKORDu. Za každou krabičku, kterou napíšeme místo specialistů, nám sníží bonifikaci. Bude nám to někdo nějak kompenzovat? Vzápětí zareagovali neurologové a algeziologové – „ke mně budete chodit na kontroly, ale antiepileptika vám již bude psát obvoďák“. Proč jako sebevědomý obor děláme zadarmo sekretářky ambulantům. Hodný specialista pošle lidi do lázní a my jak blbci grátis papírujeme, řešíme vrácené lázně, bo specialisti ani neznají správné indikace… Neměl by nám to někdo nějak kompenzovat?

#8010
Martin Meloun

Ano, ty vrácené lázně štvou, a že těch odmítnutí narůstá, to nikdá nebylo. Sepisuju, k tomu dodatečně natáčím „vodoléčebné“ EKG, atd… aby pak cestou datové schránky stejnak přišlo od revizního (advokátně dokonalé) zamítnutí na 3 stránky A4. Hromy blesky od pacienta (jaktože doktore doprd.. nejedu!) musím řešit opět já, nikoliv chybující indikující AS či špitální sekundář.

… má být vůbec lázeňská administrativa v kapitaci ?

#8012
Helena Chválová Vilímovská

Souhlas,
stále se tvrdí, že nám administrativu uberou, ale ona narůstá rakovinným bujením, a pořád to samé–Doktore musíš….
a povinnost e PN od 1.7. je taky k nasr….
jen těch papírů, tonerů, času ..
Dnes vypadl SUKL: jeden recept 2 minuty, aby mne to napsalo, že chyba ve spojení…. pak mne napadlo restartovat a chytlo se to.

#8016
Musíte se přihlásit pro odpověď v tomto tématu.