Diskuze k článku Informace MZ o spalničkách pro praktické lékaře dne 21.2.2019

Toto téma obsahuje 12 odpovědí, má 7 diskutujících, a naposledy jej upravil/a Lubomír Procházka před 1 den, 10 hodin .
Tvůrce
Téma

Lubomír Procházka
Účastník

Informace MZ o spalničkách pro praktické lékaře dne 21.2.2019

Autor
Odpovědi
Lubomír Procházka

Prosím o radu. Propukly nám tu také spalničky a oslovila nás hygiena, že máme nabrat protilátky u kontaktů. Na dotaz, kdo to bude platit
odpověděli, že to hradí ZP. Papír žádný nepošlou, protože zvýšený zdravotní dohled nařizují až když ti dotyční nemají protilátky. Revizní
příslušné ZP mi sdělila, že mají směrnici, že protilátky nehradí.
Zítra mi mají přijít na odběr a já nevím jak dál. Děkuji za info. LP

Helena Chválová Vilímovská

Jestli to ZP nehradí, ať si to nabere hygiena sama.

U nás poplašení lidé také chtějí protilátky ve 40-50 letech, a hradí si to sami.

Odběry hradí ZP jen u podezření na onem. k potvrzení dg.. ale trvá to dost dlouho, takže se stejně musí čekat v izolaci doma…
U nás po kontaktu s nemocným chtěla hygiena zavřít ordinaci v době podzimní virové epidemie.. zážitek….

Ethel Ludvíková

Hladinu protilátek hradí ZP jen u pacientů zařazených do hygienického dohledu, jinak ne. Zařazení do dohledu dělá jen HS, my ani nikdo jiný ne. Karanténu vyhlašuje jen HS, my ne. Titr Morbilli IgG pod 13.5 = neimunní pacient, doporučeno přeočkovat.

Jiří Kokeš

U nás to je IgG+ IgM 2×377,- + odběr

Eliška Salingerová

U nás v ordinaci nařízena karanténa na 2 týdny pro kontakt s nemocným. Ošetřovala jsem ho já, jsem těhotná, nedostatečná hladina ochranných protilátek, očkovaná být nemohu. Máme nárok na ušlý zisk? Řešil jste toto někdo? v 5.2018 jsem měla ještě dostatečnou hladinu protilátek, očkovat jsem se tedy nenechala. Děkuji za jakýkoliv postřeh.

ušlý zisk??
Pokud jste zaměstnanec, máte mít PN, pokud jste OSVČ ,jde to za Vámi– tedy nic nedostanete..

Tibor Vicsápi

ušlý zisk??
Pokud jste zaměstnanec, máte mít PN, pokud jste OSVČ ,jde to za Vámi– tedy nic nedostanete..

Pokud eje někdo zaměstnanec, tak žádná pracovní neschopnost se nevystavuje při nařízené karanténě. Vystavuje se takzvané karanténní opatření. Je to výhodnější než pracovní neschopnost. Není tam karenční doba. Tento doklad vystavuje ten, kdo karanténu nařídíl. Pokud to byla hygiena, tak je to hygiena. Pozor, budou se tomu bránit zuby nehty. Budou tvrdit, že to musí vystavit praktický lékař. Pokud by to tak skutečně bylo, tak lékař, který nemá praktického lékaře, zřejmě by se měl obrátit například na „gynekologa“

ad T.V. díky za info, u nás chtěli PN….

Tibor Vicsápi

ad T.V. díky za info, u nás chtěli PN….

Já jsem je k tomu donutil, ale chtěli se na mne stěžovat u lékařské komory. Já jsem je poučil o tom, že pokud se chtěji stěžovat, tak na OSSZ, ne na lékařské komoře. Lékařsá komora s tím nemá nic společného. Pracovní neschopnost nebo karaténní opatření vystavuje podnikatelský subjekt, ne osoba. Lékařská komora má pravomoc pouze nad osobou lékaře, nikoli podnikatelského subjektu.

Magda Kazderová

Když jsem si vloni v létě odebírala na pokyn shora protilátky, neměla jsem žádnou protektivní hladinu. Když jsem si ale chtěla vakcínu objednat, bylo mi řečeno, že mi ji nemohou dodat, že je dostupná pouze pro pravidelná očkování, že je jedno, že jsem lékař, pokud nepracuji na infekčním oddělení.. nebylo možné se naočkovat ani přes očkovací centrum.
Vakcínu jsem objednala až koncem roku.
V lednu jsem odeslala spalničky, kontakty se došetřovaly tři, všechny tedy vzorně s průvodním dopisem z hygieny, bez karantény.. Kolegy v práci, odkud nemoc pravděpodobně přišla, vůbec nedošetřovali. (spousta cizinců, aktuálně tam měli 2 týdny várku nových)
O moje protilátky se ale nikdo nezajímal.. (shodou okolností jsem se očkovala dva týdny před tím).
Postup hygieny je ve stylu „jiný kraj..“

Musíte se přihlásit pro odpověď v tomto tématu.