CGM PRIMARY

Toto téma obsahuje 7 odpovědí, má 5 diskutujících, a naposledy jej upravil/a Lubomír Procházka před 6 měsíců, 3 týdnů .
Tvůrce
Téma

Lubomír Procházka
Účastník

Dobrý den, neřešil jste někdo z kolegů nabídku firmy CGM na službu CGM PRIMARY? Mělo by se jednat o lékařský software navazující na současné
programy od firmy CGM, který bude vytvořen formou nějaké aplikace v cloudu spravovaném firmou CGM. Zaujali mě některé z výhod takového řešení
ale v IT věcech jsem laik. Z tohoto důvodu se nejdříve snažím získat informace od zkušenějších. Děkuji

#7529
Autor
Odpovědi
Jiří Kokeš

Nejprve si řekněte „komu ku prospěchu“ ? Co získáte? Ukládat data do cloudu jde. O tom žádná, vždyť podobně, ale na mnohonásobně vyšší úrovni ukládají data i banky. Dále získáte mořnost práce s daty v několika ordinacích, není potřeba přenášet data na disku. Tedy budete pracovat s aktuálními daty. Je to nutné? Pacienti chodí obvykle do jedné ordinace, málo jich přebíhá. Co budete dělat, v případě výpadku sítě? Zavřete a budete v klidu čekat, nebo pracujete tužka+ papír? Je jistota, že firma nezneužije vaše data? To lze obejít privátním šifrováním a do cloudu ukládat již šifrovaná data. Stojí vám to za to? Jde i o závislost na CGM – dle mého mám pocit, že firma má zvýšenou afinitu k penězům a zadarmo ani kuře nehrabe..

#7541
Tibor Vicsápi

Záleží pane doktore, na co jste zvyklý. První podmínkou je trvalé internetové připojení. Zatím to u mne korektně funguje na prohlížeči Chrome. Positivum, nemusíte se starat o údržbu programu, pokud máte více ordinací, možnost se k tomu připojit ze všech ordinací. Obsluha je docela intuitivní (zatím).
Není to zatím přizpůsobení pro mobilní zařízení (tablet). Neumí to řadu funkcionalit, které umí například Amicus (uživatelské formuláře, elektronické přílohy, klávesové zkratky a pod). Pro mne zatím tato aplikace je rigidní, suchá, bez šťávy. Není určen pro náročné uživatele. Je to zatím měsíc na trhu.
Máte možnost si požádat o demoversi a vyzkoušet.

#7542
Lubomír Procházka

Děkuji za názor.
Jako hlavní výhodu jsem viděl možnost pracovat v systemu odkukoliv ( možnost si doma večer zkontrolovat zápisy, vyúčtovat, nebo nahlédnout do karty pacienta přímo při návštěvní službě). Jako variantu již dlouho zvažuji mít někde server na kterém by byla aktuální verze programu
a ke kterému bych se mohl odkudkoliv připojit.
Nechal jsem zatím si zřídit přístup k demoverzi CGM PRIMARY, trochu jsem si s tím hrál, zatím z toho mám smíšené pocity(některé moje oblíbené funkce jsem nenašel)
Samozřejmě mě děsí svěřit data CGM a nemít nad nimi kontrolu.
Z tohoto důvodu zatím jen „prověřuji teren“.
Děkuji

#7543
Bohumila Venerová

Mám program Praktik. Zeť (můj IT) mi zřídil v ordinaci server, z toho se připojuji na svém NB odkudkoliv, kde je Wifi – i v cizině. Připojení je na 3 PC – ordinace, můj a zeťův NB(pro IT správu). Není to přes žádnou firmu. Funguje už 3 roky. Asi opravdu záleží na Spolupracujícím IT.

#7550
Lubomír Procházka

Tato varianta mi přijde nejpraktičtější, jen trochu vyšší vstupní investice za server. Mohu se zeptat jak to máte s ereceptem, máte svůj certifikát vyexportovaný na server nebo se vždy přihlašujete přes čipovou kartu? Děkuji

#7555
Bohumila Venerová

Vůbec tomu nerozumím, E-recept je asi vyexportovaný na server. Čip.kartu nemáme. Jsme zde 3 lékaři, každý má svůj certifikát a nikde nic krom denního přihlášení k programu neprovádíme. Zdraví BV.

#7567
Jiří Pražák

Dobrý den, server máme už několik let /2 lékaři, 2 sestry/-IT nám to doporučil téměř jako nutnost, připojuji se i z domu, většinou to funguje …, certifikáty /lékaře i ze SUKLu/ jsou nahrané v klientských počítačích, přímo na server jsem neinstaloval žádný.

#7568
Musíte se přihlásit pro odpověď v tomto tématu.